Muinsuskaitseameti tegevusluba: Kalle Kase: PT 531/2011
Krohvimiseks kasutan üldjuhul Uku (Saviukumaja) krohvisegusid.
Savi- ja lubikrohv sobivad nii vanasse puumajja kui ka uude kaasaegsesse interjööri.
Vana maja krohvimisel krohvin seinte, mitte loodi järgi. Samas peab töö olema korrektne ja silmale hea vaadata. Järgima peab akna- ja ukseavasid, nurgad peavad olema sirged.
Vajadusel saab puit- ja kivimaju ka seestpoolt soojustada. Rooplaadi, korkplaadi, või ka Steico puitkiud-plaatidega. Need materjalid on otse krohvitavad.
Krohvin kolmes kihis paksusega 20mm. Steico plaadile 7mm paksuse kihiga. Savikrohvid armeerin krohvivõrguga.
Krohvitud pinnad võib värvida või katta peenviimistluskrohviga. Savikrohvitud pinna võib viimistleda ainut metüültselluloosiga ja eksponeerida krohvi naturaalset tooni.
Müüritööd. Krohvimistöödega käivad kaasa ka väiksemamahulised müürimistööd. Ukseavade kinniladumised, vaheseinad, …
Savikrohv on looduslik siseviimistlusmaterjal, mis on sobilik kuivade siseruumide seinte ja lagede krohvimiseks. Aluspinnaks sobivad erinevad puit- ja kivipinnad ning pillirooplaat. Savikrohvil on palju häid omadusi: 100% naturaalne, reguleerib ja tasakaalustab õhuniiskust ning temperatuuri, soojust salvestav, antistaatiline, neutraliseerib ebameeldivaid lõhnu, lihtne parandada, konserveerib puitu. Koos rooplaadiga parandab ruumide soojapidavust ja heliisolatsiooni.
Lubikrohviga võib krohvida nii siseseinu, kui ka välisseinu. Lubikrohv sobib ka niiskete ruumide krohvimiseks. Vetthülgavad pinnad saab stuccoga.
Kõrge pH tõttu toimib lubi loodusliku fungitsiidina takistades mõningate hallitusseente arenemist.